top of page
Szukaj

Jakie gry na prezent dla dzieci szkolnych?


Zbliża się ulubiony czas w roku dla wielu dzieci. Wielu z Was z pewnością zastanawia się, jaki prezent sprawić naszemu dziecku, aby dobrze się bawiło i miało jak najwięcej frajdy. Koniec zastanawiania się! Przychodzimy z kilkoma poleceniami, które idealnie sprawdzą się w przypadku dzieci w wieku 6-9 lat
1. Koty i Myszy – wybierz swoją drużynę Sprytne myszki postanowiły zakraść się do spiżarni, aby zdobyć jak najwięcej zapasów. Ale uważajcie! Po drodze napotkamy dwa kocury, które pilnują drogi i pyszności ze spiżarni. Gra toczy się oczywiście w kuchni, w której obecnie trwają porządki. Kto wykaże się większym sprytem oraz lepszą taktyką – wygrywa rozgrywkę! W zestawie znajdziecie drewniane pionki myszek oraz kocurów, dużą planszę i instrukcję. Gra uczy logicznego myślenia, a także ćwiczy refleks, koncentrację, a co najważniejsze – uczy zdrowej rywalizacji. Na pewno szybko się nie znudzi!

Sprawdź teraz

2. Czyj to trop? – przyrodnicze gry dla aspirujących harcerzy A gdyby wcielić się w rolę harcerza i spróbować zdobyć nową sprawność Tropiciela? W grze Czyj to trop, naszym zadaniem jest rozpoznanie śladów leśnych zwierząt. Co ważniejsze! Musimy zdążyć przez wieczornym ogniskiem. W grze mamy 3 warianty rozgrywek:

kooperacyjną, klasyczną, dla dwóch osób, a także wariant leśne memory. Czyli dla każdego coś dobrego. W grze znajdziemy również dwustronną planszę pozwalającą na rozegranie wspominanych wcześniej rozgrywek oraz drewnianą kostkę i podstawki dla naszych harcerzy. Ciekawe urozmaicenie przy każdej rozgrywce! 😉

Sprawdź teraz3. Sylaby – nauka czytania w wesołej formie

4 zabawy edukacyjne w postaci układanki, które nauczą dziecko czytania w przystępny sposób. Wprowadzenie w świat liter, poprawnej pisowni oraz znajomości spółgłosek i samogłosek mogą być fajną, angażującą zabawą, a nawet przyjemnością! Duże karty z odpowiedni o oznaczonymi literami ułatwią naukę i zapamiętywanie wyrazów. Idealne na początek przygody z alfabetem.

Sprawdź teraz4. Polski Biznes – kto osiągnie największy sukces?

Ten tytuł to zdecydowana klasyka, którą zna niemal każdy. Z pewnością wielu z Was pamięta popołudnia z dziadkami, rodzicami czy rodzeństwem spędzone przy tego typu rozgrywkach, a także…Emocje, które temu towarzyszyły. Kupuj i sprzedawaj nieruchomości, buduj domy i hotele i zgromadź jak największy majątek. O osiągnięciu sukcesu będzie decydować umiejętność budowania strategii i żyłka do biznesu.

Sprawdź teraz

5. Akcje i reakcje – zostań giełdowym rekinem

Zagraj w „Akcje i reakcje”, graj na giełdzie, zarządzaj kapitałem i pomnażaj swój majątek! Giełda bywa zmienna, ale to Ty zadecydujesz, ile pieniędzy przeznaczysz na bezpieczną lokatę, a ile przeznaczysz na inwestycje. Pamiętaj, że giełda bywa zmienna, dlatego chwytaj byka za rogi i działaj!

Sprawdź teraz

Kilka z naszych propozycji to klasyki gatunku, a kilka przysporzą wiele dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie rozwieje jak najwięcej świątecznych wątpliwości i dokładnie będziecie wiedzieć, po co sięgać na półkach 😉

195 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page